Ask Your Question
3

Oficiální podpora Askfit.cz ze strany FITu

asked 2014-11-15 14:16:28 +0100

Josef Kokeš gravatar image

(Aby to nezaniklo v komentářích)

@shejby píše:

chtělo by to možná nějakou podporu ze strany fakulty ? Nebo to alespoň domluvit tak, aby se to nechalo používat jako oficiální fórum, kde by se studenti ptali a převážně učitelé odpovídali

Moje otázka zní, jak by tato podpora měla vypadat a kdo je ta vhodná osoba, za kterou by se dalo jít. (Pozn.: Těch osob může být i víc, pro každý dílčí problém někdo jiný.)

edit retag flag offensive close delete

1 Answer

Sort by » oldest newest most voted
3

answered 2014-11-15 14:29:15 +0100

Josef Kokeš gravatar image

updated 2014-11-15 14:37:21 +0100

Odpovídání učitelů: Podle mě není moc cesta, jak to udělat hromadně. Učitelé se dají např. mailem oslovit, ale takový hromadný mail většina adresátů zahodí. Dovedu si ale představit pomalejší ale spolehlivější řešení po jednotlivcích: Pokud máte cvičícího, se kterým se dá mluvit, můžete ho zkusit po cvičení oslovit v duchu, že "Máme server pro řešení otázek kolem studia. Je tam zajímavá otázka XY, mohl byste se na ni prosím podívat a případně okomentovat tamní odpovědi?" Koukám, že odpovídat může člověk i bez registrace, takže by to pro dotyčného nemuselo být moc práce - a přinejmenším se tak o existenci jakéhosi AskFIT.cz dozví.

Propagace: Asi by šlo zařídit, abychom se o AskFIT.cz zmínili buď v rámci cvičení, nebo v rámci EDUXu. Za BI-PS1 se o tom poradím s ostatními kolegy, už nás tu stejně je spousta, tak by už nešlo o velkou změnu. Na jiných předmětech asi bude muset být aktivita na někom jiném. Ale zase tak málo pokryté to tu není, vím, že je tu @Tomáš Kalvoda za matematiky, @Radomír Polách za teoretickou informatiku a jistě se najdou i další, zkuste se s nimi domluvit. Dále by možná bylo vhodné kontaktovat Veroniku Dvořákovou z PR.

Vývoj: Dovedu si představit, že rozsáhlejší úpravy AskBota by mohly být předmětem nějaké bakalářské práce v SI oborech. Několik takových prací, které se snaží rozšiřovat už existující infrastrukturu FITu, už tu existuje, takže precedens by byl. Pokud by se podařilo AskFIT usadit jako oficiální fakultní zdroj, tak to podle mě je docela nadějná cesta. Co myslí @Michal Valenta?

Další podpora: Ve středu je Zeptejte se děkana, možná by otázka na zapojení AskFIT do fakultních struktur byla vhodným dotazem na prof. Tvrdíka? Co já vím, tak je ochoten podpořit leccos, co fakultě pomůže, a je to jistě osoba z nejpovolanějších. Co si pamatuju, tak Tomáš Herout měl v úmyslu pracovat na něčem takovém, jako je AskFIT. Nevím, jestli se někam dostal, ale zkuste se ho zeptat.

edit flag offensive delete publish link more

Comments

Velice děkuji za Vaši aktivitu i nápady. Proberu to s @Miro Hrončok. Jde o to zda je to vůbec náš záměr, aby se to dostalo pod fakultu, jestli to s sebou nepřinese nějaké nepříjemnosti. A také je neméně důležité zajistit, vyšší spolehlivost a funkčnost. Vyřešit, tak některé neduhy. Asi padne něco na Zeptejte se děkana.

shejby ( 2014-11-15 20:18:05 +0100 )edit

Bude to treba prebrat vaznejsie a na ZSD sa dohodnut s dekanom na nejakom rozumnom mitingu (Neverim, ze by sa stihla prebrat cela problematika za ten cas). Akcia ZSD by nemala byt len o tejto problematike (pretoze toto je velmi velka tema na jednu akciu) a aspon dostat nejake pozehnanie od fakulty/katedier a urobit z toho najprv tim ludi okolo tohto problemu? Ja som sa v jednej facebookej skupine zhostil toho, ze idem do toho a prilozim ruku k dielu. Je tu viacero problemov, ktore sme v tejto skupine prebrali a riesenie nie je jednoduche (a la "ohnut si AskBota dle sveho"). Zase je tu suvis s portalom fitak.cz a fit-wiki.cz. Proste zatial by bolo najlepsie zvolat stretnutie na nejaky brainstorming vsetkych zaangazovanych ludi.

PeterBocan ( 2014-11-17 11:20:45 +0100 )edit

Your answer

Please start posting your answer anonymously - your answer will be saved within the current session and published after you log in or create a new account. Please try to give a substantial answer, for discussions, please use comments and please do remember to vote (after you log in)!

Add answer

[hide preview]

Question tools

Follow
1 follower

Stats

Asked: 2014-11-15 14:16:28 +0100

Seen: 333 times

Last updated: Nov 15 '14